Jak zaoszczędzić pieniądze z pralko-suszarką?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zaoszczędzić pieniądze z pralko-suszarką?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czas ma ogromną wartość dla każdego z nas. W świecie, w którym często liczy się dosłownie każda minuta, w szczególności zależy nam na tym, aby zmaksymalizować swoją ilość wolnego czasu. Niestety często jest to niemożliwe ze względu na domowe obowiązki, od których nie zawsze da się uciec. Jednym z nich jest pranie oraz suszenie ubrań. Nikt z nas nie chce chodzić w brudnej i pogniecionej koszuli i jest to zrozumiałe. Jednak czy istnieje sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze podczas prania i suszenia ubrań? Dowiedz się, jak w tym celu sprawdzi się skuteczna pralka i suszarka w jednym.

Pralko-suszarka – zapomnij o klasycznej suszarce!

Dla wielu osób oczywistym i często jedynym wyborem w przypadku suszenia ubrań jest suszenie ich na klasycznej, rozkładanej suszarce. Niektórzy rozkładają ją na balkonie, inni w osobnym pomieszczeniu (jeśli mogą takie zagospodarować), a jeszcze inni, z braku możliwości, ustawiają ją w pokoju bądź salonie. Niestety umieszczanie takiego sprzętu na środku pokoju nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem, nie wspominając już o tym, że nie wygląda to estetycznie. 

Rozłożona suszarka na pranie znacznie utrudnia funkcjonowanie. Warto mieć na uwadze, że niektóre tkaniny są w stanie schnąć nawet kilkanaście godzin. Oznacza to, że przez cały ten czas suszarka będzie musiała znajdować się w naszym pomieszczeniu. Dodajmy do tego unoszący się zapach wilgoci. Często przesiąkają nim same tkaniny, a unosząca się w powietrzu wilgoć nie jest korzystna dla naszego zdrowia i może sprzyjać powstawaniu pleśni w mieszkaniu. Ubrania schnące na suszarce mogą też przesiąkać innymi zapachami unoszącymi się w powietrzu, np. pochodzącymi z gotowania. Dlatego też, jeżeli nie chcesz, aby Twoje pranie pachniało niedzielnym obiadem, warto rozważyć zakup, jakim jest skuteczna pralka i suszarka w jednym.

Pralko-suszarka i jej zastosowanie

Czym właściwie jest pralko-suszarka? To nic innego jak wygodne połączenie dwóch osobnych sprzętów w jeden. To z kolei niesie wiele korzyści dla użytkowników, którzy zdecydują się na posiadanie takiego urządzenia. Za jej pomocą w wygodny (i o wiele szybszy sposób) wypierzesz, a następnie wysuszysz swoje ubrania. Suszenie w automatycznej pralko-suszarce zwykle zajmuje od 1 do około 2 godzin. Nie ulega wątpliwości, że to znacznie skraca czas suszenia w porównaniu z klasyczną, rozkładaną suszarką. 

Skuteczna pralka i suszarka w jednym posiada wiele zalet. Przede wszystkim dzięki niej raz na zawsze pozbędziesz się rozkładanej suszarki, na której ubrania schną bardzo długo (w szczególności zimą) i która zajmuje sporo miejsca. Dzięki pralko-suszarce ubrania schną bez porównania szybciej i co równie ważne, są od razu gotowe do użycia, co stanowi ogromne ułatwienie w wielu sytuacjach. 

Pralko-suszarka – oszczędź miejsce i pieniądze

Niewątpliwą zaletą skutecznej pralki i suszarki w jednym jest oszczędność miejsca. Nie musisz zaopatrywać się w dwa osobne sprzęty, gdyż funkcjonalność pralki i suszarki została zamknięta w jednym produkcie. Co więcej, w ofercie marki Electrolux znajdziesz zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. Dzięki temu będziesz mógł zaaranżować swoją przestrzeń w dokładnie taki sposób, jaki jest dla Ciebie najwygodniejszy. 

Często mówi się, że pralko-suszarka pochłania ogromne ilości energii elektrycznej, a co za tym idzie, sprawia, że rachunki za prąd stają się wyższe. Czy rzeczywiście tak jest? Tutaj bardzo dużo zależy od tego, jakie urządzenie wybierzemy. Bardzo dobrym wyborem są pralko-suszarki kondensacyjne wyposażone w pompę ciepła. Takie rozwiązanie dzięki zamkniętemu obiegowi energii zużywa znacznie mniej prądu, a wytworzona wysoka temperatura jest wykorzystywana w kolejnych etapach cyklu.

Na oszczędność energii, a co za tym idzie, zmniejszenie rachunków za prąd, wpływają także technologie i programy zastosowane w nowoczesnych pralko-suszarkach, np. tych od marki Electrolux. Dzięki nim są w stanie dostosowywać ruchy bębna i temperaturę, aby zapobiec zbyt długiemu praniu lub suszeniu odzieży.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*