Kabina prysznicowa bez brodzika. Wygodne rozwiązanie dla osób starszych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kabina prysznicowa bez brodzika. Wygodne rozwiązanie dla osób starszych

Planujesz remont łazienki? Szukając wygodnych rozwiązań, nie musisz wcale rezygnować z estetyki. Kabiny prysznicowe bez brodzika to pomysł na eleganckie i funkcjonalne wnętrze, które na długo pozwoli Ci zachować komfort i niezależność.

Wygoda jest w modzie

Jak się okazuje, kabiny prysznicowe typu walk in zyskują na popularności nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd. Brak brodzika to więcej niż synonim luksusu i nowoczesności, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie dla naprawdę szerokiego grona odbiorców. Mowa tu nie tylko o seniorach, ale wszystkich osobach z niepełnosprawnością, a nawet malutkich dzieciach!

Przez oryginalną budowę kabina prysznicowa bez brodzika sprawdzi się dla osób o obniżonej sprawności fizycznej, włączając w to osoby na wózku inwalidzkim. Bez problemu znajdzie się w niej miejsce również na niemowlęcą wanienkę, dlatego idealnie nadaje się ona do domów rodzin wielopokoleniowych.

Na to zwróć uwagę

Jeśli już zdecydujesz się na kabinę prysznicową bez brodzika, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów, które wpłyną na komfort korzystania z łazienki. Naturalnie istotne jest odpowiednie odprowadzenie wody przez zadbanie o spad w miejscu odpływu oraz wytrzymałość upatrzonego modelu. Istnieją jednak kwestie, na które szczególną uwagę powinni zwrócić seniorzy zainteresowani montażem takiego prysznica. 

  1. W miejscu brodzika warto zdecydować się na antypoślizgowe płytki lub specjalną matę, która zabezpieczy Cię przed upadkiem podczas kąpieli.
  2. Przydatnym dodatkiem do takiej kabiny będzie przymocowane na ścianę siedzisko, dzięki któremu odciążysz swoje plecy.
  3. Warte uwagi są również poręcze i uchwyty, które jednocześnie zapewniają większą równowagę i zmniejszają ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika

Jeśli w łazience posiadasz istniejącą wcześniej wnękę, która idealnie sprawdzi się w roli kabiny prysznicowej typu walk in – świetnie, to już połowa sukcesu. Jeśli nie, to jeszcze nic straconego. Istnieją inne sposoby na urządzenie łazienki bez brodzika.

Możesz zdecydować się na dobudowanie ścianki, która pozwoli Ci na odgrodzenie prysznica od reszty pomieszczenia lub możesz postawić na luksfery, szklane pustaki, które przepuszczają światło i wizualnie powiększają łazienkę. Decydując się na zamontowanie kabiny prysznicowej w rogu łazienki, wystarczy za to ścianka prysznicowa z wytrzymałego, hartowanego szkła. To najprostsze i jednocześnie najtańsze rozwiązanie, które niedużym kosztem pozwoli Ci cieszyć się z wygody, którą niesie za sobą brak brodzika. Oczywiście, równie istotny jest tutaj wybór odpływu i w tym przypadku masz do wyboru dwie opcje – standardowy odpływ punktowy lub odpływ liniowy, który zmniejsza ryzyko zbierania się wody.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*