Ławka tapicerowana czy ławka drewniana – która będzie odpowiednia do pomieszczenia?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ławka tapicerowana czy ławka drewniana – która będzie odpowiednia do pomieszczenia?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ławka to niezwykle przydatny mebel, który być może czasami jest niedoceniany. Jednak może podnieść funkcjonalność praktycznie każdego pomieszczenia w domu, zwiększając komfort korzystania z niego w różnych sytuacjach. Jeśli zdecydujesz się na ławkę do swojego domu, przyjdzie wybrać pomiędzy ławką drewnianą i tapicerowaną. Przekonaj się, która okaże się lepsza.

Ławki w domu – w jakich pomieszczeniach okażą się przydatne?

Ławki to meble, które mogą stanowić znakomitą alternatywę dla krzeseł. Możesz postawić je przy stole w kuchni lub jadalni, gdzie pozwolą wygodnie zjeść posiłek, uzupełnić nimi salon na wypadek wizyty większej liczby gości czy wreszcie postawić w przedpokoju, aby podnieść sobie i wszystkim innym domownikom oraz gościom zakładanie i zdejmowanie obuwia.

O ławce warto pomyśleć także podczas urządzania balkonu, tarasu lub ogrodu. To właśnie tam spędzamy czas, relaksując się, dlatego warto postawić tam wygodny mebel, który pozwoli Ci odprężyć się po pracy.

Ławki tapicerowane czy ławki drewniane – weź pod uwagę wystrój domu

W czasie aranżacji domu warto zadać o to, żeby wszystkie szczegóły pasowały do siebie i nie rodziły żadnych estetycznych zgrzytów. Dlatego dobór ławki powinien być podyktowany stylem, jaki panuje we wnętrzu.

Kiedy wybrać ławki tapicerowane?

Ławki tapicerowane występują w bardzo zróżnicowanych wariantach. Tapicerka może być prosta i minimalistyczna, ale także bardziej obfita lub pikowana. Te ostatnie sprawdzą się przede wszystkim w stylach, w których występuje dużo zdobień. Mowa tu m.in. o stylu glamour, klasycznym czy prowansalskim. Mniej ozdobne tapicerki dobrze połączą się z elementami stylu modernistycznego, industrialnego czy nowoczesnego.

Ławki drewniane – kiedy się na nie zdecydować?

Tutaj pod uwagę należy wziąć oczywiście ich design. Ławki drewniane także można dobrze zestawić ze stylami klasycznym czy prowansalskim, jednak należy pamiętać, że powinny one charakteryzować się złożonymi kształtami i licznymi zdobieniami. Im prostsze wzornictwo ławki drewnianej, w tym bardziej minimalistycznym wnętrzu będzie dobrze wyglądać, m.in. w stylu nowoczesnym czy skandynawskim.

W jakich pomieszczeniach lepsze okażą się ławki drewniane, a w jakich tapicerowane?

Zanim dokonasz wyboru, zastanów się nad praktyczną stroną ławek drewnianych i tapicerowanych. Ławki tapicerowane wymagają intensywniejszej pielęgnacji, ponieważ w naturalny sposób zabrudzenia dostają się pomiędzy włókna. Dlatego wymagane jest ich odkurzanie i czyszczenie, a usuwanie zabrudzeń, np. po rozlanych napojach, jest znacznie trudniejsze. Dlatego ławki tapicerowane najlepiej postawić w salonie lub sypialni, czyli w pomieszczeniach, w których zależy nam na możliwie największej przytulności, a ryzyko spowodowania dużych zabrudzeń jest minimalne.

Z kolei ławki drewniane okażą się praktyczniejszym rozwiązaniem tam, gdzie ryzyko zabrudzeń jest większe, m.in. w kuchni i jadalni, ale również w przedpokoju, gdzie wnosimy zabrudzenia czy wilgoć z podwórka. Dobrze zaimpregnowane drewno będzie odporne na zabrudzenia, a czyszczenie ławek okaże się możliwe nawet przy użyciu wilgotnej ścierki. Z tego samego powodu jest to optymalne rozwiązanie także na zewnątrz, czyli na balkon, taras lub do altany.

Zdj. główne: materiały klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*