Na jaki materiał się zdecydować, kładąc podłogę w mieszkaniu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Na jaki materiał się zdecydować, kładąc podłogę w mieszkaniu?

Artykuł sponsorowany

Urządzasz mieszkanie? Sprawdź, na jaką podłogę się zdecydować i dlaczego – każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety!

Wybór materiału na podłogę w mieszkaniu: co warto wiedzieć?

Podczas urządzania wnętrz stajemy przed wieloma wyborami. Niektóre z nich są łatwiejsze, inne przysparzają nam znacznie więcej problemu. O ile meble oraz z łatwością można wymienić, a ściany przemalować, wybór podłogi jest już nieco trudniejszy, bo nie da się jej tak łatwo wymienić.

Dlatego właśnie przed zakupem podłogi dobry research to podstawa – i mamy tu na myśli zarówno ofertę producentów, jak i zastanowienie się nad swoimi wymaganiami.

Weź to pod uwagę!

Przy wyborze podłogi do mieszkania warto wziąć pod uwagę wiele różnych czynników:

  • Rodzaj pomieszczenia – inny rodzaj podłogi będzie odpowiedni dla salonu, a inny dla łazienki czy kuchni.
  • Styl mieszkania – warto wybrać podłogę, która będzie pasowała do stylu wnętrza.
  • Budżet – cena materiału na podłogę może znacznie się różnić, dlatego warto ustalić wcześniej swój budżet.
  • Trwałość – w zależności od intensywności użytkowania pomieszczenia, warto wybrać materiał, który będzie odporny na zarysowania, ścieranie i wilgoć.
  • Montaż – warto wziąć pod uwagę, jakie są wymagania co do sposobu montażu i wybrać podłogę, którą łatwo będzie zamontować.
  • Konserwacja – niektóre materiały wymagają bardziej skomplikowanej pielęgnacji niż inne, dlatego warto zwrócić uwagę na łatwość konserwacji wybranej podłogi.
  • Ekologia – jeśli zależy nam na środowisku, warto zastanowić się nad wyborem materiału, który będzie bardziej przyjazny dla naszej planety.

Jakie panele wybrać do mieszkania?

Częstym wyborem do mieszkań oraz domów są panele. Na rynku mamy kilka rodzajów takich podłóg, więc i nad tym wyborem trzeba spędzić trochę czasu. 

Panele pcv są dobrą opcją dla osób, które chcą szybko i estetycznie urządzić swoje wnętrze. To inna nazwa popularnych winyli. Wśród ich zalet na pewno można wymienić to, że są one łatwe do czyszczenia oraz utrzymania w czystości. Kolejnym plusem jest oczywiście ich wytrzymałość oraz elastyczność, z którą wiąże się większa odporność na uderzenia i zarysowania niż w przypadku tradycyjnych materiałów podłogowych. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o łatwości ich instalacji – to ogromna zaleta. Czy warto więc postawić na panele winylowe? Zdecydowanie jest to interesująca opcja.

Podłoga w mieszkaniu – trendy i stylowe rozwiązania 2023

Warto wspomnieć także o tym, co w tym sezonie jest na topie jeżeli chodzi o podłogi we wnętrzach. 

Projektanci nie mają wątpliwości co do tego, że w najbliższych miesiącach rządzić będą inspiracje vintage a także duże panele podłogowe. Na pewno znajdziesz wśród nich coś idealnego do twojego wnętrza! Sprawdź także bejce do drewna i inne przydatne produkty.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*