Program Senior+ na lata 2021-2025

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Program Senior+ na lata 2021-2025

Senior+ to program mający na celu wsparcie samorządów terytorialnych naszego kraju w trosce o seniorów. W głównej mierze polega on na finansowaniu prowadzenia i utrzymania miejsc w ośrodkach wsparcia  „Senior+”.

Kontynuacja projektu

Obecny projekt jest kontynuacją Programu Wieloletniego  „Senior+” 2015-2020. W grudniu 2020 Rada Ministrów przyjęła uchwałę o kontynuacji projektu w kolejnych latach – 2021-2025. Inicjatorom zależy na zwiększeniu aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych przez tworzenie specjalistycznych ośrodków wsparcia, takich jak Dzienne Domy  „Senior+” oraz Kluby  „Senior+”.

Photo by Andrea Piacquadio from Pexels.com

Na jaką pomoc mogą liczyć beneficjenci?

Uczestnicy projektu będą mogli np. w ramach Dziennych Domów „Senior+” liczyć na wsparcie:

  • socjalne (ciepły posiłek);
  • sportowo-rekreacyjne; 
  • edukacyjne;
  • kulturalno-oświatowe;
  • aktywizujące społecznie.

W ramach programu każdy uprawniony podmiot może ubiegać się o wsparcie finansowe w module 1: na stworzenie i wyposażenie placówki w wysokości 80% kosztów nieprzekraczających 400 tys – w przypadku Dziennego Domu „Senior+” oraz 200 tys. zł w przypadku Klubu „Senior+” oraz w module 2: by zapewnić ciągłość funkcjonowania istniejących już jednostek, w dofinansowaniu o wysokości nie więcej niż 400 zł na jedną osobę w przypadku Dziennego Domu  „Senior+” oraz nie więcej niż 200 zł na członka Klubu  „Senior+”.

Photo by Matthias Zomer from Pexels.com

Dzięki projektowi państwo w realny sposób niesie wsparcie wielu samotnym i potrzebującym pomocy seniorom. Często jest to ciepły posiłek, możliwość spotkania się z innymi ludźmi czy zajęcia ruchowe, pomagające utrzymać sprawność fizyczną. 

Źródło: gov.pl

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*