Relaksujące formy odpoczynku na łonie natury

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Relaksujące formy odpoczynku na łonie natury

Artykuł sponsorowany

Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu pozwoli nam odpocząć, wyciszyć się, a nawet zmniejszyć ryzyko niektórych chorób. Natura to idealne miejsce, żeby nabrać dystansu, zrelaksować się i odetchnąć. Szukasz sposobu na spędzenie czasu na łonie natury? Zobacz nasze propozycje.

Wybierz się nad wodę

Miejsc, w których możemy spędzić wolny czas i sposobów, jak to robić, jednocześnie ciesząc się otaczającą przyrodą, jest wiele. Jednym z nich jest wyjazd nad wodę czy to nad morze, jezioro, czy pobliski staw. Jeżeli tylko masz taką możliwość, spróbuj wędkowania. Taki sposób nie dość, że pozwoli Ci się zrelaksować, to z pewnością sprawi, że się wyciszysz. Warto wcześniej odwiedzić internetowy sklep dla wędkarzy, dzięki któremu będziesz pewien, że masz niezbędne akcesoria, aby zacząć wędkować.

Woda jest też idealnym miejscem, żeby przygotować piknik dla całej rodziny. W gronie najbliższych z dala od zgiełku możesz zregenerować siły i przy okazji zjeść coś smacznego.

Relaks w lesie

Las jest miejscem, które daje nam największą możliwość kontaktu z naturą. Nie dość, że dzięki temu można nacieszyć oczy pięknem przyrody, to śpiew ptaków i inne odgłosy lasu pozwalają się uspokoić. Las jest też świetną opcją dla każdego, kto lubi zbierać grzyby. Jedno wyjście może zaowocować nawet kilkoma koszami tych leśnych skarbów. Przed tym należy jednak zapoznać się z rodzajami grzybów, żeby omijać te trujące. Spacer po lesie może pomóc też w obniżeniu ciśnienia i zwiększeniu odporności. Z pewnością pozwoli Ci też zapomnieć o stresach życia codziennego.

Spacer z kijkami

Chyba każdy słyszał o nordic walkingu. Kijki używane do tego sportu są dobrym sposobem na odciążenie stawów. Dzięki temu możesz bez ryzyka pokonywać nawet długie trasy, nie obawiając się o kontuzje. W tym przypadku to od Ciebie zależy, gdzie wybierzesz się na spacer. W Polsce istnieją jednak specjalne trasy dla miłośników chodzenia z kijkami.

seniorzy z nordic walking
Photo by Mario Ohibsky from Pixabay.com

Pielęgnacja roślin

Każdy, kto ma możliwość posiadania ogrodu, wie jak relaksujący potrafi być czas spędzony na pielęgnacji roślin. Sadzenie kolejnych kwiatów, dbanie o te, które już masz nie dość, że spędzasz czas na świeżym powietrzu, to widzisz efekty pracy, którą wkładasz w dbanie o rośliny.

Spacer z czworonogiem

Wyjście na spacer z psem jest okazją nie tylko do złapania chwili oddechu na świeżym powietrzu, ale też możliwością świetnego spędzenia czasu z czworonożnym przyjacielem. Jeżeli na co dzień ograniczasz wyjścia ze zwierzakiem do kilku, kilkunastu minut, wybierz się na dłuższy spacer, skorzystasz na tym i Ty, i Twój pies, który z pewnością ucieszy się z możliwości wybiegania. Spróbuj znaleźć miejsca, których wcześniej nie odwiedzałeś może nawet nie wiesz, że w Twojej okolicy jest piękny park czy łąka.

senior na spacerze z psem
Photo by Mabel Amber, who will one day from Pixabay.com

Czas z bliskimi

Większość z wymienionych sposobów relaksu na łonie natury wymaga od nas pewnego zaangażowania – czy to zaopatrzenia się w akcesoria, czy oddalenia się od miejsca zamieszkania, jeżeli mieszkamy w mieście. Zwykły spacer może być jednak tak samo przyjemny, jeżeli wybierzesz się na niego z rodziną czy z przyjaciółmi. Nieważne, czy mieszkasz na wsi, czy w mieście – prawie zawsze masz możliwość znalezienia zielonego zakątka w swojej okolicy. Czy to park, czy las, czy łąka – to jest najmniej istotne, jeżeli masz obok siebie bliskich. Spakuj więc smakołyki do kosza, załóż kapelusz, który ochroni Cię przed słońcem i zaproś najbliższych na długi spacer.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*