“Senior Online”. Program szkoleń policji o przestępstwach w sieci.

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
“Senior Online”. Program szkoleń policji o przestępstwach w sieci.

Rusza kolejna edycja “Senior Online”, czyli programu szkoleń policji o przestępstwach w sieci. Jej głównym celem jest uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami oszustw w Internecie.

Gdzie i kiedy?

7 czerwca w województwie dolnośląskim w godzinach od 9.00 do 9.30 policjanci komend powiatowych i miejskich spotkają się z seniorami by uświadomić im zagrożenia czyhające na nich w sieci. Spotkanie będą miały wirtualną formę, a linki dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych na stronach internetowych lokalnych komend.

>> Przeczytaj także: Jak bezpiecznie płacić rachunki przez internet krok po kroku?

Bezpieczeństwo seniorów online

Mieszkańcy, którzy będą uczestniczyć w takim wydarzeniu uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, a także będą mogli zadawać pytania policjantom. Akcja policyjna ma na celu edukować i ostrzegać seniorów, bo to oni właśnie są szczególnie zagrożeni oszustwami w Internecie, takimi jak wyłudzenia pieniędzy, kradzieże mienia, rozboje. Mieszkańcy Dolnego Śląska dowiedzą się jak dbać swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*