Turnusy rehabilitacyjne i sanatoria. Czy działają w pandemii?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Turnusy rehabilitacyjne i sanatoria. Czy działają w pandemii?

Niejeden senior przyzwyczajony jest do corocznych uciech w sanatoriach i uzdrowiskach. Niestety, pandemia utrudniła korzystanie z tego typu aktywności. Nie są one jednak niemożliwe. Sprawdź, na jakich zasadach działają sanatoria w czasie pandemii koronawirusa.

Nowy reżim sanitarny

Nowy reżim sanitarny i obostrzenia rządowe związane z panującą pandemią koronawirusa dotyczą każdej płaszczyzny życia, w tym wyjazdów rehabilitacyjno – wypoczynkowych. Ośrodki zobowiązane są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Na pierwszym miejscu jest regularna dezynfekcja. W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia, zarówno pokoje w sanatoriach, jak i sale zabiegowe podlegają częstej dezynfekcji. Na zabiegi lecznicze nie powinno się zabierać ze sobą rzeczy, które nie są niezbędne. Wiele obiektów wprowadziło procedurę codziennego mierzenia temperatury kuracjuszom. Czynność tę wykonuje personel medyczny albo osoby do tego wyznaczone. Zmiana nastąpiła także w kwestii wydawania posiłków. Kuracjusze dzieleni są na mniejsze grupy, żeby móc zachować wymagany dystansu podczas spożywania posiłków. Ponadto, zniknęły także szwedzkie stoły, a zamiast tego potrawy są serwowane do stolików, bądź nakładane przez obsługę. Przed rozpoczęciem posiłku personel wymaga dezynfekcji rąk.

Powrót do normalności

Wielu seniorów zgodnie twierdzi, że lepiej się dostosować do wszelkich obostrzeń i wymogów, żeby tylko znów poczuć namiastkę normalności. Ograniczenia w ośrodkach pozwalają zachować wszystkie walory lecznicze pobytu w uzdrowisku. Im więcej zrozumienia względem nowych warunków korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych i sanatoriów, tym ten czas może być efektywniejszy i przyjemniejszy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*