Zadbaj o ochronę przed słońcem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zadbaj o ochronę przed słońcem

Lato to czas, kiedy słońce króluje na niebie. Niestety nie zawsze korzystanie z niego pełnymi garściami jest dobrym rozwiązaniem. Wychodząc na pełne słońce, musimy pamiętać, że jego promienie szkodzą naszej skórze, a także mogą sprawić, że zasłabniemy. Jak chronić się przed złym wpływem słońca?

Wychodź, kiedy musisz

Na spacery i przechadzki wybieraj godziny poranne i popołudniowe. Staraj się nie wychodzić z domu w południe, kiedy słońce najbardziej dokucza, a jeśli to konieczne, staraj się przebywać w cieniu. 

Filtr, koniecznie!

Ostre słońce działa niekorzystnie na skórę jednakowo dzieci, osób dorosłych, a także seniorów. Dlatego w sezonie letnim w szczególności musimy pamiętać o nakładaniu na twarz, a także wystawione na ekspozycję naświetlania części ciała kremu z filtrem. Zatrzymuje on niekorzystne promienie UV oraz nie pozwala przesuszyć skóry. To zdecydowana podstawa letniej pielęgnacji skóry! 

Odpowiedni strój

W upały musimy pamiętać o odpowiednim ubieraniu się. Zakładamy przewiewne koszule i spodnie, najlepiej z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy len, w jasnych kolorach. Wychodzą na zewnątrz, wkładajmy kapelusz bądź czapkę z daszkiem. Chrońmy również oczy, nosząc okulary przeciwsłoneczne. 

Czas letni to trudny dla skóry i organizmu okres, dlatego musimy zadbać o odpowiednią ochronę. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*