Zakres kompetencji kancelarii prawnej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zakres kompetencji kancelarii prawnej

Artykuł sponsorowany

Kancelaria prawna to firma świadcząca usługi prawne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Zakres kompetencji kancelarii prawnej jest bardzo szeroki i obejmuje wiele dziedzin prawa. Jakie usługi oferuje dla swoich klientów kancelaria prawna?

Doradztwo prawne

Kancelarie prawne oferują doradztwo prawne w wielu dziedzinach prawa, w tym prawa cywilnego, karnego, handlowego, pracy czy podatkowego. Doradztwo prawne polega na udzielaniu porad prawnych klientom, co ma na celu pomóc w rozwiązaniu ich problemów prawnych.

Prowadzenie spraw sądowych

Kancelarie prawne zajmują się prowadzeniem spraw sądowych w imieniu swoich klientów. W zakresie ich kompetencji jest reprezentacja klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Prowadzenie mediacji

Kancelarie prawne mogą prowadzić mediacje między stronami sporów, które nie chcą prowadzić sprawy sądowej. Mediacja polega na próbie osiągnięcia porozumienia między stronami sporu z pomocą mediatora.

Prawo pracy

Kancelarie prawne zajmują się również zagadnieniami związanymi z prawem pracy, takimi jak sporządzanie umów o pracę, negocjacje zbiorowe, reprezentowanie klientów przed sądami pracy oraz doradztwo w sprawach związanych z zatrudnieniem.

Prawo podatkowe

Kompetencje kancelarii prawnej dotyczą także spraw związanych z prawem podatkowym, takimi jak doradztwo w zakresie podatku dochodowego, podatku VAT, podatku od nieruchomości czy podatku od spadków i darowizn. Kancelarie prawne oferują również pomoc w prowadzeniu postępowań podatkowych oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi.

Prawo cywilne

Kancelarie prawne oferują doradztwo w zakresie prawa cywilnego. Mogą sporządzać takie dokumenty jak umowy sprzedaży, dziedziczenia, windykacji czy ochrony praw autorskich. Kancelarie prawne reprezentują również klientów w postępowaniach cywilnych, takich jak rozwody czy spory sądowe dotyczące nieruchomości.

Prawo handlowe

Kancelarie prawne zajmują się również zagadnieniami związanymi z prawem handlowym typu doradztwo przy zakładaniu spółek, negocjacje umów handlowych czy reprezentowanie klientów w sporach handlowych.

Masz problem natury prawnej? Jeżeli interesuje Cię nawiązanie współpracy z taką firmą jak kancelaria prawna Kraków to dobre miejsce, gdzie znajdziesz takie usługi bez najmniejszych problemów. Wybór kancelarii prawnych jest duży, przed podjęciem współpracy z wybranym prawnikiem, warto sprawdzić jego kompetencje i doświadczenie. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*