Jak sprzątać mieszkanie po remoncie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak sprzątać mieszkanie po remoncie?

Artykuł sponsorowany

Remontownie mieszkania to zadanie, które czeka prawdopodobnie każdego właściciela własnego lokum. Nie da się ukryć, że sprzety i wykończenie zużywają się z czasem, a przez to przynajmniej raz na kilka lat potrzebne im jest odświeżenie. Nieco rzadziej przyda się z kolei generalny remont, czyli wymiana wszystkiego, co zniszczone starością lub niemożliwe do renowacji. 

A po zakończonym remoncie – sprzątanie

Przeprowadziłeś mniejszy lub większy remont mieszkania, a teraz zastanawiasz się, co zrobić z odpadami, kurzem, pyłem i stertami śmieci? Marzysz o tym, żeby Twój apartament znów był uporządkowany i zachwycający? Nic nie dzieje się za dotknięciem magicznej różdżki, ale masz przynajmniej dwie opcje na wybrnięcie z trudnej sytuacji, a każda z nich posiada własne wady i zalety – wynajęcie firmy sprzątającej oraz samodzielne zrobienie porządków. 

Wynajęcie firmy sprzątającej 

Co przemawia za tym, żeby sprzątanie po remontach warszawa oddać w ręce kogoś innego? Wbrew pozorom, całkiem sporo. Oczywiście, wadami takiego rozwiązania jest konieczność zaangażowania swojego czasu i energii do znalezienia firmy lub osób świadczących usługi tego typu oraz poniesienie kosztów wynajęcia ekipy sprzątającej. Warto jednak wiedzieć, że cena, którą zapłacisz za posprzątanie Twojego mieszkania po remoncie, wcale nie musi być wygórowana. Zwróć uwagę, że jeżeli zdecydujesz się na samodzielnie sprzątanie, będziesz musiał kupić specjalistyczne środki czystości, których możesz nie wykorzystać w najbliższym czasie, a które stracą ważność przed następnym remontem. Dodatkowo, wynajmując firmę sprzątającą nie tylko oszczędzasz na detergentach i dbasz o ekologię (nie wyrzucają przeterminowanych środków chemicznych) – możesz również pójść do pracy lub zająć się swoimi sprawami, dzięki czemu nie tracisz pieniędzy pośrednio, poprzez wykorzystywanie urlopu. Tym, co zyskujesz, jest z pewnością profesjonalnie posprzątane mieszkanie, pozbycie się śmieci (zarówno tych wielkogabarytowych, jak i najtrudniejszych do usunięcia, czyli kurzu i pyłu), a także oszczędzenie Twojej energii i czasu.

Samodzielne sprzątanie po remoncie

W niektórych sytuacjach będziesz bardziej skłonny do samodzielnego wykonania pracy, zamiast zatrudnienia firmy sprzątającej. Być może, na przykład, wziąłeś już urlop, a remont skończył się wcześniej, niż sobie założyłeś – dzięki temu możesz poświęcić kilka dni na porządki. A może po prostu nie masz w tym momencie środków, żeby wynająć osobę z zewnątrz. Niezależnie od powodów, z których wynika Twoja decyzja, samodzielne sprzątanie mieszkania po remoncie z pewnością jest w zasięgu Twoich rąk. Będziesz do tego potrzebować przede wszystkim ułożenia planu, a także kilku środków czystości i akcesoriów do sprzątania. Oraz, oczywiście, odpowiedniego zapasu czasu. Zacznij od wyniesienia wielkogabarytowych śmieci i zadbania o to, by zostały zabrane przez odpowiednią firmę. Następnie zabierz się za właściwe sprzątanie, pamiętając o zasadzie, by czyścić powierzchnie od góry do dołu. Najpierw sprzątaj na sucho (na przykład przy użyciu odkurzacza, ściereczek z mikrofibry i pędzelków), a dopiero później na mokro (z wykorzystaniem środków chemicznych).

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*