Towarzystwa ubezpieczeniowe w swoich ofertach różnie podchodzą do tematu polis dla osób starszych, dlatego możliwość zakupu ubezpieczenia dla seniora może zawierać różne bariery związane z wiekiem. W każdym okresie życia należy myśleć o przyszłości, więc nie inaczej jest w przypadku seniorów znajdujących się na rencie lub emeryturze, którzy są szczególnie narażeni na wiele wypadków, a odpowiednia ochrona zawsze zapewni niezbędne wsparcie finansowe.
Polisa dla seniora jest możliwa do wykupienia do 85. roku życia. Dostępna jest w opcji indywidualnej oraz małżeńskiej, a swoim zakresem ochrony obejmuje różne zdarzenia, w zależności od wybranej opcji. W podstawowym wariancie ma zapewnić ochronę i wsparcie finansowe rodzinie ubezpieczonego, jeśliby doszło do jego śmierci. Wypłacone odszkodowanie może zostać wykorzystane chociażby na kwestie związane z pochówkiem.
Jak zostało wspomniane, istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia ze znacznie szerszym zakresem ochrony, który poprzez dodatkowe opcje gwarantuje ochronę w takich przypadkach jak: pobyt w szpitalu i prowadzone tam leczenie, operacja chirurgiczna, rehabilitacja, trwały uszczerbek na zdrowiu, trwałe inwalidztwo, urazy ciała czy zgony dziecka lub małżonka w następnie nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowych wariantów jest mnóstwo, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych.
Seniorzy należą do grupy osób szczególnie narażonych na różnego rodzaju choroby, ciężkie zachorowania i możliwość wystąpienia nieszczęśliwego wypadku z uwagi na swój wiek i stan zdrowia. Możliwość wystąpienia konkretnych zdarzeń, objętych ochroną w polisie, jest bardzo duże, co też wpływa na wysokość składki, ale też liczbę klauzul w umowie.
Standardowe ubezpieczenie charakteryzuje się wąskim zakresem ochrony i jednocześnie niską kwotą odszkodowania. Ponadto zawiera bezterminową umowę, nie trzeba także wypełnić żadnej ankiety medycznej. Jest to rozwiązanie, które może być indywidualne lub małżeńskie, co w drugim przypadku oznacza ochronę i zabezpieczenie finansowe jednego z małżonków w sytuacji śmierci drugiego. Warto rozejrzeć się za innymi dostępnymi ofertami, posiadającymi szerszy zakres ochrony, obejmujący również inne zdarzenia życiowe, w których pomoc finansowa okaże się niezbędna, przy czym należy pamiętać o większych barierach (np. dodatkowa ankieta medyczna) i jednocześnie większymi kosztami.
Na cenę ubezpieczenia dla seniora wpływa kilka czynników, definiujących ofertę, z której możemy skorzystać, a są to: stan zdrowia i wiek seniora, wysokość sumy ubezpieczenia i zakres ochrony. Im większy zakres ochrony i suma ubezpieczenia – tym zwiększa się wysokość składki, dlatego należy pamiętać o własnych możliwościach finansowych i wybierać optymalną ofertę. Aby znaleźć najlepszą ofertę polisy na życie dla seniora, warto skorzystać z rankingu ubezpieczeń na życie, który znajduje się na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.
Tak jak w innych rodzajach polisy na życie, tak i w ubezpieczeniu dla seniora istnieją wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odpowiednich pieniędzy. Mowa tu o śmierci ubezpieczonego z powodu choroby przewlekłej, samobójstwa, samookaleczenia, zażycia środków odurzających, alkoholu i narkotyków, działań wojennych i terroryzmu, czy udziału w bójkach oraz innych działaniach przestępczych. O polisie na życie dla emeryta, więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/polisa-na-zycie-dla-emeryta-ktora-oferte-wybrac/84.html.
Zdjęcie główne: Yannes Kiefer/unsplash.com