Kurs tańca dla seniorów. Pomysł na spędzanie czasu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kurs tańca dla seniorów. Pomysł na spędzanie czasu

Emerytura to najlepszy czas na oddawanie się swoim pasjom i szukanie nowych zainteresowań. Wolny czas nie musi oznaczać smutnego czekania na telefon od rodziny albo bycia skazanym jedynie na telewizję. 

Jeżeli tylko czujesz, że masz na to fizyczne siły, postaraj się wyjść z domu i ruszyć po przygodę! Dla seniorów, którzy zawsze wiedli aktywny tryb życia, doskonałym pomysłem będzie kurs tańca. Brylowałeś niegdyś na parkiecie? Nikt nie powiedział, że nie możesz tego robić nadal!

Samotność Ci nie grozi

Wiele osób, przechodząc na emeryturę, boi się nie tylko tego, że nagle nie będzie miało co robić, będąc przyzwyczajonymi do godzenia swoich obowiązków, czasu spędzanego z rodziną, domowych zajęć i przyjemności. Niezależnie od tego, czy dopiero wkraczasz w ten czas, czy lata pracy już dawno za Tobą, możliwe, że wciąż masz jedną obawę. Co z innymi ludźmi w Twoim życiu? 

Młodsi członkowie rodziny mają mniej czasu, niż Ty, logiczne więc jest, że nie poświęcą go tyle Tobie. Znajomi z pracy gdzieś się rozeszli, zawieranie nowych znajomości staje się coraz trudniejsze… szczególnie gdy chodzi o znajomości z ludźmi z pasją.

Takich właśnie spotkasz na kursie tańca specjalnie dla seniorów! Co tydzień spotykać będziesz się z grupą, dzielić z nią radość płynącą ze wspólnych zajęć w rytm ulubionej muzyki (a może uda Wam się podyskutować, które piosenki faktycznie są tymi najlepszymi…?). To wręcz sprzyja zawieraniu nowych przyjaźni, które można przecież z łatwością wynieść poza zajęcia. Szybko zorientujesz się, że nie jesteś jedyną osobą, która przyszła na kurs także z tą myślą – że przy okazji pozna nowych, interesujących ludzi.

Ruch to zdrowie

Chociaż ciężko się nie zgodzić z dobrotliwym wpływem aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, przychodzi moment, kiedy musisz pożegnać się ze swoją ulubioną dyscypliną sportową i szukasz bezpiecznej alternatywy dla tradycyjnego treningu na siłowni – taniec jest odpowiedzią.

Ze względu na mnogość stylów tanecznych, a tym samym szeroką ofertę dostępnych na rynku kursów, taniec pozwoli Ci utrzymać kondycję niezależnie od zdrowia czy sprawności fizycznej. Dedykowane seniorom zajęcia pozwalają czerpać wszystko, co najlepsze z wysiłku bez obaw o to, że komukolwiek stanie się krzywda. Nie musisz przecież katować się ciężkimi treningami, żeby poczuć przypływ endorfin, które nie tylko poprawią Ci samopoczucie, ale nawet wpłyną na to, w jakim stopniu odczuwasz ból!

Przeczytaj też: Relaksujące formy odpoczynku na łonie natury.

Szare, jesienne wieczory

W czasie deszczu nudzą się nie tylko dzieci. Choć latem i wiosną pogoda sprzyja spacerom po parku czy wycieczce na grzyby, gdy żegna nas złota polska jesień i wita szaruga, ciężko znaleźć dla siebie aktywne zajęcie. Nie ma pracy na działce czy w ogródku, która oprócz bycia trudnym fizycznie zajęciem potrafi przynieść mnóstwo radości.

To właśnie wtedy najlepiej zabrać się za poszukiwanie zajęć ruchowych, które wniosą w nasze życie tyle radości, jak gdyby słońce wciąż intensywnie świeciło wysoko na niebie. Nie ma lepszego pomysłu, niż taniec… szczególnie gdy możesz wyciągnąć z szafy ulubioną sukienkę czy garnitur.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*