Pokrycia dachowe – na co warto się zdecydować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pokrycia dachowe – na co warto się zdecydować?

Michael Jasmund/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dach to jeden z najkosztowniejszych elementów. Jego wykonanie pochłania ogromną ilość pieniędzy. Jednak jest on konieczny do tego, aby móc zamieszkać w wybranym przez siebie miejscu. Inwestor musi podjąć decyzję odnoszącą się do tego, z czego taki dach ma zostać wykonany. Jednym z czynników decydującym o wyborze pokrycia dachowego, są koszta. Jednak to nie jedyny element, który należy uwzględnić. Z jakich materiałów może zostać wykonanie pokrycie dachowe?

Rodzaje pokryć dachowych

Pokrycia dachowe różnią się cenami, ale także właściwościami, które są w stanie zapewnić. Wśród dostępnych opcji można wymienić:

  • przezroczyste pokrycia dachowe – na domach jednorodzinnych się ich nie wykorzystuje. Są to w głównej mierze elementy, które służą do wykonania pokrycia na altankach ogrodowych lub nad tarasami przylegającymi do domów. Lekkie zapewniające duży poziom estetyki;
  • bitumiczne pokrycia dachowe – wiele osób uważa, że jest to jedna z najbardziej uniwersalnych propozycji na rynku. Do dyspozycji jest papa bitumiczna, ale również gonty. Te drugie polecane są do dachów, które mają duży skos;
  • papa – jest to doskonale znany materiał, który od wielu lat jest stosowany. Jednak jego niskie parametry techniczne sprawiają, że jest ona już bardziej wykorzystywana jako podkład do właściwego poszycia dachowego;
  • blachodachówka – można podzielić ją na stalową lub aluminiową. Jedna z najczęściej polecanych propozycji w ostatnich czasach. Dostępna w niskiej cenie, wyróżnia się również łatwością w montażu.

Dachówki ceramiczne – nowoczesna propozycja dla wielu

Dachy w Lublinie mogą być także wykonane z dachówki ceramicznej. Jest to nowoczesna propozycja, która może być dostępna w kształcie prostokąta. Tego typu dachówki świetnie prezentują się na domach, które zaprojektowane są w stylu minimalistycznym. Co jednak nie oznacza, że nie można ich wykorzystać na innych budynkach mieszkalnych. Należy jednak pamiętać o tym, że przy ich montażu należy zachować odpowiednią precyzyjność. Są łatwe w montażu, ale jeden błąd może sprawić, że nie zostaną zachowane ich odpowiednie właściwości. Dostępne są one w różnych odcieniach kolorystycznych. Do tego wykończone są one w macie (chętnie wybierane przez współczesnych projektantów) lub w błysku.

Tak samo jak wybór materiału, ważne jest również odpowiednie wykonanie dachu. W tym momencie można liczyć na ekipę Dachserwis, których ofertę można znaleźć na https://dachserwis.com/. Jest to firma, która zapewnia fachowe wsparcie – począwszy od właściwego wyboru materiału po jego wykonanie.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*