Wystrój łazienki – jak łączyć różne elementy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wystrój łazienki – jak łączyć różne elementy?

Artykuł sponsorowany

Kto powiedział, że łazienka musi być urządzona tylko w jednym stylu? Jeśli chcesz trochę zaszaleć z aranżacją swojej łazienki, to z powodzeniem możesz połączyć kilka różnych rodzajów wykończeń lub materiałów. Jak to jednak zrobić ze smakiem? Podpowiadamy, jak łączyć ze sobą różne elementy w łazience, aby była ona interesująca i estetyczna.

Łączenie różnych płytek w łazience

Często projektując swoją nową łazienkę, trudno jest zdecydować się na jedne płytki. Podobają Ci się różne kształty, kolory i struktury? Wcale nie musisz wybierać spomiędzy wybranych modeli! Z powodzeniem możesz połączyć różne płytki w łazience, jednak należy pamiętać, aby zrobić to z głową – nie chcesz przecież, aby Twoja łazienka była przytłaczająca i nieestetyczna, prawda? 

Ciekawą propozycją na aranżację łazienkową z wykorzystaniem kilku różnych modeli płytek, jest obracanie się w jednej tonacji kolorystycznej, ale eksperymentowanie ze strukturą. Taka monochromatyczna aranżacja będzie bardzo nowoczesna i intrygująca. Połączenie całkowicie gładkich płytek z płytkami o wyraźnie zaznaczonej strukturze, ale w tym samym lub zbliżonym kolorze sprawi, że wnętrze stanie się ciekawsze. Ważną rolę odgrywa tutaj jednak dobre światło, na przykład lampy sufitowe oraz oświetlenie do toaletki. Zróżnicowane struktury tworzą bowiem piękną grę światła. 

Kolejną propozycją, jeśli chodzi o łączenie kilku różnych motywów, jest wykorzystanie listw dekoracyjnych lub mozaiki do łazienki. Możesz na przykład połączyć delikatne duże płytki o neutralnym kolorze z dekoracją w intensywnych barwach. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ilością wzorów i kolorów. Znacznie lepiej będzie wyglądać ozdoba umieszczona jedynie na jednej ścianie łazienki. Warto także mieć na uwadze, że w małych wnętrzach lepiej będą wyglądały szklane inserta, które rozświetlą nawet najmniejszą przestrzeń.

Jak wykończyć łazienkę?

Różne elementy możesz połączyć ze sobą również na etapie wykańczania łazienki i wyboru baterii łazienkowych. Producenci często proponują zestawy baterii o takim samym designie i barwie. Możesz jednak nieco pomieszać rodzaje wykończenia, a taka kompozycja z pewnością będzie interesująca. Jak jednak to zrobić?

Przede wszystkim nie łącz ze sobą więcej niż trzech różnych barw i rodzajów wykończenia. W końcu chcesz, aby Twoja łazienka była ożywiona i ciekawa, a nie chaotyczna i przytłaczająca. Jeśli więc zdecydujesz się na łączenie ze sobą odrębnych metali, nie przekraczaj trzech wariantów, a najlepiej trzymaj się jedynie dwóch. 

Należy także pamiętać, żeby nie łączyć ze sobą metali z jednej grupy kolorystycznej. Co to oznacza? Jeśli na przykład zdecydujesz się na miedzianą armaturę, to unikaj złota, a jeśli postawisz na chrom, to omijaj nikiel. W ten sposób stworzysz wyjątkową i interesującą aranżację, która będzie ze sobą w pełni spójna. 

Jeśli szukasz pięknych elementów wykończeniowych do Twojej nowej łazienki, to koniecznie odwiedź stronę internetową sklepu https://sklep.massi.pl/.

Fot.: Chastity Cortijo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*