Jak odnowić meble za niewielkie pieniądze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak odnowić meble za niewielkie pieniądze?

Artykuł sponsorowany

Masz stare i zniszczone meble, jednak nie chcesz ich wyrzucać i wydawać fortuny na nowe? Dowiedz się, jak możesz samodzielnie i za niewielkie pieniądze odnowić swoje meble, aby ponownie ozdabiały Twój dom.

Malowanie mebli

Jednym z najpopularniejszych sposobów na renowację mebli jest malowanie. Możesz je z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu, jednak będzie to wymagało przygotowań. Na początek koniecznie zabezpiecz przestrzeń, na której będzie pracować, na przykład przy użyciu folii lub kartonów. Następnie przygotuj meble do malowania przy użyciu papieru ściernego. Napraw także wszystkie ubytki z pomocą profesjonalnej masy. Koniecznie pamiętaj także o nałożeniu bazy pod farbę, dzięki czemu będzie się ona znacznie lepiej trzymać.

Po wykonaniu wszystkich tych niezbędnych kroków możesz przejść do samego malowania. Połóż pierwszą warstwę farby, poczekaj, aż całkowicie wyschnie, a następnie połóż kolejną. To ile warstw będzie potrzebnych, zależy przede wszystkim od koloru farby oraz jej napigmentowania, a także od materiału, z którego wykonane są meble. Na sam koniec wykonaj kosmetyczne poprawki malutkim pędzelkiem, a będziesz mieć pewność, ze Twoje meble wyglądają jak nowe.

A może woskowanie?

Innym popularnym sposobem na samodzielne odnawianie mebli jest woskowanie. Sprawdza się ono genialnie w przypadku drewnianych mebli, którym często nadaje drugie życie. Woskowanie można wykonać w momencie, kiedy farba jest już usunięta z mebli. Dzięki temu prostemu zabiegowi nie tylko nadasz drewnianym meblom ciekawego charakteru, ale także skutecznie zabezpieczysz je przed wilgocią. Ponadto, na rynku znajdziesz zarówno bezbarwne preparaty do woskowania, jak i kolorowe.

Zwróć uwagę na szczegóły

Jeśli chcesz niewielkim kosztem zmienić wygląd Twoich mebli oraz nadać im drugie życie, koniecznie zwróć uwagę na szczegóły. Czasami wymiana drobnego elementu, takiego jak uchwyty do mebli kuchennych  potrafi wiele zmienić. Sprawdź także, czy takie elementy jak prowadnice do szuflad lub zawias do drzwi nie wymagają wymiany. Dzięki temu Twoje meble będą nie tylko prezentować się świetnie, ale także działać bez zarzutu.

Zdj. główne: Nathan Oakley/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*