Jak zrobić pled z wełny czesankowej krok po kroku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić pled z wełny czesankowej krok po kroku

Koce z wełny czesankowej cieszą oko, zwłaszcza na instagramowych profilach DIY. Są ciepłe, miłe w dotyku i posłużą jako świetny dodatek w domowych aranżacjach.

Potrzebne materiały

W zależności od tego, jakich rozmiarów pled chcesz wykonać, potrzebne Ci będą określone ilości wełny. Z 4 kg stworzysz koc o wymiarach około 2m x 1 m. Cena wełny wynosi od 260 złotych do 300 złotych, a jest to uwarunkowane głównie krajem pochodzenia materiału.

Wykonanie

Do stworzenia koca, oprócz wełny, potrzebujesz tylko własnych rąk. Czas wykonania pledu wynosi do kilku godzin, a zależy to od jego wymiarów. 

Kilka wad

Oprócz tego, że pled wygląda pięknie i jest stosunkowo szybki w wykonaniu, trzeba przytoczyć też kilka wad. Wełniane materiały, a zwłaszcza wełna czesankowa, posiadają predyspozycje do filcowania i mechacenia się. Częste użytkowanie koca będzie skutkowało zmniejszeniem się jego walorów estetycznych. Proces ten może być jeszcze szybszy, kiedy posiadasz zwierzęta domowe. 

>> Zobacz też: Na szydełkowanie nigdy nie jest za późno – poradnik

Ponadto nie wypierzemy naszego wyrobu z uwagi na wspomniany proces filcowania. Jakiekolwiek czyszczenie pledu może prowadzić do mechacenia się i dalej do poważniejszych uszkodzeń.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*